Echipa FC Bihor, în frunte cu staff-ul administrativ şi tehnic, a participat marţi la campania de plantare de pomi, organizată de Administraţia Bazinală Apă Crişuri.
Etapa a XVII-a a campionatului Ligii a II-a la fotbal a adus în Seria a II-a, cea de vest, pe lângă victoria la masa verde a "roş-albaştrilor" de la FC Bihor, care trebuia să joace la Alba Iulia, cu Unirea, echipă retrasă din campionat, câteva rezultate interesante.
FC Bihor are liber în acest sfârşit de săptămână, după ce echipa Unirea Alba Iulia s-a retras din campionat în această iarnă. "Roş-albaştrii" vor câştiga, astfel, la masa verde cu scorul de 3-0, jocul pe care trebuia să-l dispute la Alba Iulia.
Prima etapă din sezonul oficial de primăvară a Campionatului Naţional de juniori a programat echipele de clubului FC Bihor să evolueze pe teren propriu în compania arădenilor de la UTA.
În prima etapă din returul ediţiei de campionat 2012-2013, formaţia orădeană FC Bihor a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu argeşenii de la CS Mioveni. Orădenii au marcat prin Cristian Bud, în minutul 51. Meciul a fost privit din tribune de finanţatorul Marius Vizer.
În partidele din prima etapă a returului de campionat din Seria a II-a a Ligii a II-a, gazdele au obţinut două victorii, oaspeţii una, un joc s-a terminat la egalitate, iar o partidă a fost decisă la masa verde.
Prima etapă a returului din seria vestică a ligii a II-a la fotbal va debuta vineri, când, de la ora 18, se va desfăşura jocul derby de la Arad, dintre UTA şi ACS Poli Timişoara, meci care va fi transmis de Digi Sport.