După victoria din derby-ul judeţului cu Luceafărul, FC Bihor va disputa sâmbătă, de la ora 11, la Rm. Vâlcea următorul joc din campionat. Partida cu echipa locală CSM, va conta pentru etapa a VII-a a Seriei a II-a din Liga a II-a.
Clubul FC Bihor organizează selecţie pentru grupele de copii de la Centrul de Juniori născuţi în anii 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 şi 2007.
FC Bihor a învins sâmbătă cu 2-1 echipa Luceafărul Felix. Golurile partidei au fost marcate de Mărkuş (min.7), Sulea (min.30), de la gazde, respectiv de Ianc (min.41), de la oaspeţi.
Etapa a VI-a a campionatului Ligii a II-a le va programa pe cele două echipe bihorene FC Bihor şi Luceafărul Felix să se întâlnească în meci direct în acest sfârşit de săptămână.
Din această lună FC Bihor are un nou sponsor. Este vorba despre un parteneriat pe care conducerea clubului l-a încheiat cu cei de la Sala Edy SpeedFitness, care prevede recuperarea sportivilor mult mai rapid decât de obicei.