05.11.2010, 12:46
La data de 1 iunie 1902, pe terenul din parcul Rhedey (actualul Stadion al Tineretului) arbitrul Jelenik Geza fluiera începutul primului joc de fotbal cu public, disputat între două selecţionate locale. Au fost începuturile vieţii fotbalistice organizate în Oradea!












