12.03.2026, 20:24
Vești bune pentru academia clubului FC Bihor Oradea. Trei dintre tinerii fotbaliști ai clubului au fost convocați de Federația Română de Fotbal la o acțiune de selecție destinată formării viitoarei reprezentative România U15.
Este vorba despre jucătorii Ianis Andrei Ardelean, Yannis Mohuț și Ianis Cristian Mierluț, care au fost incluși pe lista fotbaliștilor născuți în anul 2012 invitați să participe la această acțiune organizată de FRF.












