După întreruperea cauzată de jocurile echipelor naţionale, campionatul Ligii a II-a se reia în acest sfârşit de săptămână, când debutează practic fazele play-off şi play-out.
Formaţiile de juniori ale clubului nostru au obţinut victorii categorice în cea de-a doua etapă din 2025 a Campionatului Naţional, desfăşurată în perioada 22 – 23 martie.
Profitând de întreruperea campionatului, formaţia de seniori a clubului nostru s-a deplasat vineri în Ungaria, la Nyiregyhaza, pentru un joc amical în compania formaţiei locale, Spartacus Nyreghaza, echipă care activează în prima ligă a campionatului ţării vecine.
Programul competiţional al echipelor de juniori ale clubului nostru din acest weekend începe de această dată un pic mai devreme. Astfel, joi, 20 martie, de la ora 16, băieţii de la grupa de U17 susţin un amical în Ungaria, în compania echipei similare din Békéscsaba.
Cele trei echipe de juniori ale clubului nostru calificate în sferturile de finală ale Cupei României şi-au aflat astăzi adversarele.
În urma efectuării tragerii la sorţi, a reieşit faptul că toate formaţiile vor juca în deplasare, echipele de U15 şi U16, pe data de 1 aprilie, iar băieţii de la U17 pe 2 aprilie.
Clubul FC Bihor are plăcerea să anunţe începerea colaborării cu medicul Alin Iova.
Clubul FC Bihor are plăcerea să anunţe începerea colaborării cu medicul Alin Iova.
Doctorul Alin Iova, care a mai fost medicul echipei FC Bihor, la începutul anilor 2010, se întoarce astfel la echipa de fotbal fanion a judeţului.
Noul staff tehnic al echipei de seniori a clubului nostru şi-a început activitatea de marţi, după ce luni echipa a avut liber.
Antrenamentele formaţiei noastre conduse de staff-ul coordonat de Erik Lincar se desfăşoară pe plan local, la Stadionul Iuliu Bodola şi Baza Sportivă Motorul, până vineri, când echipa se va deplasa în Ungaria pentru un joc amical în compania formaţiei de primă ligă din ţara vecină Spartacus Nyíregyháza.
Născut la 18 martie 1959, originar din comuna Finiş, Dumitru Ile a fost unul dintre cei mai îndrăgiți jucători din istoria lui FC Bihor. Meciul său de referință a fost cel din sezonul 1983-84, împotriva lui Dinamo, când FC Bihor s-a impus cu 4-1 iar Ile reușea un hattrick. Era Dinamo care, în acel sezon, ajungea în semifinalele Cupei Campionilor Europeni.