Mulţumim, Albert Stahl!
22.06.2026, 15:27FC Bihor Oradea anunță încheierea colaborării cu jucătorul Albert Stahl, la finalul unei perioade în care acesta a evoluat în tricoul roș-albastru.
Sosit la începutul sezonului 2024–2025, Stahl a fost una dintre opțiunile importante din compartimentul ofensiv al echipei în ultimele două stagiuni.
În sezonul 2024–2025, acesta a bifat 23 de apariții în toate competițiile și a marcat două goluri, ambele în Liga a II-a. În stagiunea 2025–2026, a evoluat în 25 de meciuri și a înscris de șapte ori, toate reușitele venind în campionat.
De-a lungul perioadei petrecute la Oradea, Albert Stahl a contribuit la parcursul echipei în competiții, adunând experiență și minute importante în tricoul FC Bihor.
Clubul îi mulțumește pentru activitatea depusă, pentru implicarea din teren și îi urează mult succes în continuare în cariera sa profesională.












