Ştiri

FC Bihor, învinsă de Gaz Metan Mediaş

18.08.2010, 15:27

Deşi nu au evoluat cu prima echipă, Gaz Metan Mediaş utilizând un număr mare de rezerve, FC Bihor a fost nevoită să se recunoască învinsă după un joc pe care l-au abordat de la egal la egal cu mai bine cotata adversară.

Deaconescu a reuşit să deschidă scorul în minutul 10, mijlocaşul lui FC Bihor fructificând o centrare a lui Florean.

Replica medieşenilor a venit prompt punctând de trei ori la rând prin Muth (minutul 29), Del Campo (minutul 52) şi Dudiţă (minutul 60), golul marcat la final de partidă de către Popa Mădălin (minutul 70) având darul de a stabili scorul final, 3-2.

Gaz Metan Mediaş - FC Bihor 3-2

Au marcat: Muth 29, Del Campo 52 , Dudiţă 60 pen / Deaconescu 10, M. Popa 70

Gaz Metan: Portnojs - R. Zaharia, Muth, Buzean, Markovici - R. Miclea, D. Bozeşan, Prekop, Dudiţă - Cigan, Liţu. Au mai jucat: Fenny - Raul del Campo, Galanis, Savin, Şorlea, Huszar, Hlinca, Csiki, Gombar şi Bâlc.

FC Bihor: Fildan - Toc, Muscă, Sg. Oltean, Tegzeş - Chiş, M. Deaconescu, Sorian - Florean, Markus, Fl. Pop. Au mai jucat: Petrache, Danci, Copil, Sulea, Andronic, Lupu, M. Popa şi Bîrză.