Ştiri

Amical cu scântei la Arad: UTA - FC Bihor 2-3 (1-1)

22.08.2010, 15:23

În ciuda rivalităţii care există între cele două cluburi, FC Bihor şi UTA continuă să fie partenere de meciuri de pregătire. Cu o săptămână înaintea debutului de campionat, cele două echipe şi-au etalat veleităţile fotbalistice, presărate şi cu o repriză de box din care ambele tabere au ieşit şifonate.

Totul, după ce Chindriş l-a lovit brutal pe Deaconescu, orădeanul s-a ridicat şi a ripostat, fiind rândul lui Chindriş să ajungă la pământ. Colegii celor doi le-au sărit în ajutor. Timp de trei minute echipele au schimbat poliţe, dar până la urmă spiritele s-au calmat.

UTA a fost prima echipă care a deschis scorul, prin Pecarov pentru ca egalitatea să fie restabilită de către Markus, scor cu care s-a încheiat prima repriză, 1-1.

UTA - FC Bihor 2-3 (1-1)

Au marcat: Pecarov, Dragalina/Markuş, Bârză, Copil

UTA: Lisvit - Ghiţă, Pascariu, Pocuca, Neagu - Nădăban, Chindriş. Dragalina, Roman - Pecarov, Ţucudean. Au mai jucat: Smaranda, Purece, Gâlcă, Voiculeţ, Dancia, Mutulescu, Capătă, Bumbac şi Ignea.

FC Bihor: Bartos - Toc, Muscă, Olteanu, Ianchuk - Chiş, Deaconescu, Sorean - Bârză, Markuş, Florean. Au mai jucat: Lupu, Danci, Fl.Pop, Petrache, Sulea, Andronic, Ţoca, M. Popa, Copil. Antrenori: Gheorghe Ghiţ şi Marius Marinău.